Alınlarından Öpüyoruz Demişti! İran Dini Lideri Hamaney, İbranice Paylaşımla İsraillilere Seslendi

7 Ekim günü Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırıların ardından bütün gözler İran’a çevrildi. Uluslararası alanda Hamas’ın saldırılar için İran’dan destek aldığı iddia edildi. Ancak İran bu iddiaları reddetti. İran dini lideri Hamaney, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla dünya basınının gündeminde. Detaylar içerikte!

Hamas’ın 7 Ekim günü İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adlı bir saldırı başlatmıştı. İsrail ordusunun Gazze’yi bombalaması ve abluka altına almasıyla bölgede gerilim giderek arttı.

Hamas’ın başlattığı harekâttan sonra tüm dünyanın gözü İran’a çevrildi. İran lideri Hamaney ise saldırılarda İran’ın bir parmağı olmadığını iddia etmiş ve Hamas’ın operasyonlarına destek verdiğini açıklamıştı.

Ali Hamaney, Hamas’ın yaptığı operasyonların başka bir ülkeye mal edilmesinin Filistin halkını hor görmekten ve hafife almaktan başka bir şey olmadığını da dile getirmişti.

Hamaney, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından,

‘Siyonist rejimin liderleri ve destekçileri şunu bilmelidirler ki, #Gazze halkının katledilmesi ve toplu katliamı, başlarına daha büyük bir felaketin gelmesine neden olacaktır.’ demişti.

Hamaney’in bu paylaşımına İsrail Devleti’nin sosyal medya hesabından tehdit dolu cevap gelmişti:

‘Klavyenin arkasına saklandığınızda cesur olmak kolaydır. Siz ve Hamaslı dostlarınız barbarca eylemlerinizden çok yakında pişman olacaksınız.’

Ayrıca İran dini lideri Hamaney yaptığı başka bir açıklamada, “Aksa Tufanı Operasyonu’nu gerçekleştiren ve tasarlayan Filistinlileri alınlarından öpüyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Hamaney’in geçtiğimiz gün bir grup komutanla birlikte yürümesi de dikkat çekmişti.

Hamaney, en son sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı İbranice paylaşım ile İsraillilere seslendi. Hamaney, “Bu felaketi başınıza siz getirdiniz” ifadelerini kullanarak, “Diktatör Siyonistler, 7 Ekim yenilgisinin etkisinden asla kurtulamazsınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x