Ebru Şallı 3 Yıl Sonra Depremzede Minikler İçin Oğlu Pars’ın Odasına Adım Attı! “Hem Ağladım Hem Yaptım”

Kahramanmaraş ve çevresindeki 10 ilde meydana gelen deprem büyük bir yıkıma yol açtı. Enkaz altında kalan binlerce insan kurtarıldı. Binlerce insanın ölüm haberleri de can yakmaya devam etti. Bu zor günlerde dünyanın dört bir yanından destek geldi. Depremzede miniklerin yanında olan isimlerden biri de 2020 yılında minik oğlunu kaybeden Ebru Şallı oldu. Geçtiğimiz gün İstinye Park’ta görüntülenen Ebru Şallı gözyaşları içinde duygularını ifade etti.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremler Tüm Türkiye’yi derinden sarsmıştı.

Her geçen gün artarak gelen ölüm haberleri ile depremzedelerin zor durumları canlarımızı yakmaya devam etti.

Tüm dünyanın seferber olduğu bu zor günlerde birçok sanatçı isim yardım kampanyaları, gelirlerinin depremzedelere gideceği konserler düzenleyerek destek oluyorlar.

2020 yılında 9 yaşındaki oğlu Pars’ı lenfoma kanserine yenik düştüğü için kaybeden Ebru Şallı “Onlar için elimden ne geliyorsa yapmalıyım” diyerek depremzedelere destek verdi.

Eski sunucu ve manken Ebru Şallı çocuğunu kaybeden bir anne olarak depremde evlatlarını kaybeden ailelerin ve annesiz kalan miniklerin acısını derinden hissetti.

Önceki gün İstinye Park’ta görüntülenen Ebru Şallı “İyi olmaya çalışıyoruz. Ülkenin durumu ortada. Pek keyfimiz yok” açıklamasını yaptı.

Duygularını şu sözlerle ifade etti: “Enkaz altında can veren kızının elini bırakmayan o babanın görüntüsü hiç gözümün önünden gitmiyor. Herkes dışarıdan ahkam kesiyor, konuşuyor, anlatıyor ama o adamı kimse anlayamaz.”

“Ponçiğim” diye seslendiği oğlunun eşyalarını bağışladığını da gözyaşları içerisinde anlattı.

“Pars’ın odasına vefatından sonra hiç girmemiştim. Depremin üçüncü haftası ilk kez o odaya adım attım. 8-9 yaşındaki bir erkek çocuğunun ihtiyacı olan her şeyi var. Hastane süreci olduğu için her şeyi de çok yeni duruyordu. Pars’ın eşyalarını güzel bir yere ulaştırmak istiyordum ve ben bunu başardım.”

“Deprem bölgesindeki beş erkek çocuklu bir aileye ulaştım ve Pars’ın oyun bilgisayarından, çorabına kadar her şeyi tek tek güzelce paketledim. Hem ağladım hem yaptım.” sözleriyle hepimizi duygulandırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*