Mehmet Akif Üstündağ, büyük sürprizi duyurdu! Futbol stadyumunda açılış maçı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 2026’da Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Avrupa Şampiyonası hakkında konuştu. 

ÜST ÜSTE 22 GALİBİYET 3 KUPA

VNL’de şampiyon olan ve Avrupa Şampiyonası’nda 8’de 8 yaparak altına uzanan Filenin Sultanları 15 maçlık namağlup serisi yakalamıştı. Sonrasında olimpiyat elemelerinde oynanan 7 maçta yenilgi yüzü görmeyen Sultanlar toplamda 22 galibiyet elde etti. Bu seri içinde Türkiye 3 kupa kazandı. Japonya’da oynanan elemeleri birinci tamamlayanlara FIVB tarafından Dünya Kupası veriliyor.

FARK OLDUKÇA AÇILDI

FIVB Kadınlar Voleybol Dünya Sıralaması’nın zirvesindeki Türkiye, Tokyo’daki olimpiyat elemelerinin ardından rakipleriyle farkı açtı. Santarelli yönetimindeki ekip 397.46 puanla zirvede yer alırken, ikinci sıradaki Sırbistan 359.30, üçüncü sıradaki Amerika Birleşik Devletleri 357.65 puanla Filenin Sultanları’nı takip etti.

2026 AVRUPA ŞAMPİYONASI BİZDE

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ geçtiğimiz günlerde 2026 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağımızı şu şekilde dile getirmişti: “Müjdeyi vereyim. 2026 Avrupa Şampiyonası’nın ev sahipliği bizde. Ortak bir ev sahipliği olacak ancak final aşamaları da bizde. 2027 için de görüşmelerimiz sürüyor.”

Üstündağ, bugün TVF’nin sponsorluk anlaşmasında 2026’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası’nın açılış maçı hakkında da konuştu.

‘FUTBOL STADYUMUNDA AÇILIŞ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORDUK’

2026’da ev sahipliği yapacağımız turnuvanın açılış maçı için konuşan Üstündağ, “Türk voleybolu hem başarısıyla hem organizasyonlarıyla dünyada bir marka, bir numara. Bunu CEV ve FIVB’nin başkanları ve yönetimi de söylüyor. Format değişikliği sebebiyle artık çift rakamlı yıllarda Avrupa Şampiyonası yapılacak. Hangi salon, hangi şehir olduğu henüz netleşmedi. Biz çok büyük salonlarda hatta futbol stadyumunda bir açılış maçı yapmayı düşünüyorduk. İtalya’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açılışı 2026’da Türkiye’de yapmayı düşünüyoruz. Zaman yaklaştıkça bu güzellikleri sizinle paylaşacağız.” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x