Bitcoin Boğası, Bu Popüler Altcoin’i Gömdü! İşte Nedeni?

Son zamanların popüler altcoin’i Solana piyasada zemin kazanmaya devam ediyor. Bununla birlikte Bitcoin boğası Fred Krueger protokoldeki çoğu yeniliği “saf bilim kurgu” olarak nitelendiriyor.

Bitcoin sakin seyrederken, Solana yüksek performans gösteriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son birkaç gün içinde Solana (SOL) olumlu bir ivme sergiledi. Altcoin kısa süre önce 100 dolarlık fiyat dönüm noktasını geri aldı. Dahası, yazı sırasında Bitcoin kırmızı bölgede dururken, SOL yeşil bölgenin keyfini çıkarıyor. Şimdiye kadar, akıllı sözleşme tokenı son yedi günde %55’ten fazla fiyat artışı kaydetti. Bu süre içinde Solana, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi sıralamasına yükseldi.

Bu yeni statüsü sayesinde, XRP ve Binance Coin (BNB) gibi kripto paralardan daha iyi performans gösterdi. Analistlere ve uzmanlara göre Solana’nın teknik ve temel metrikleri yükselişte. Bu da en iyi kripto projelerini kripto parayı entegre etmeye ikna ediyor. Geçtiğimiz hafta, önde gelen bir Web3.0 donanım cüzdanı olan Trezor Wallet, platformunda Solana Program Kütüphanesi (SPL) kullanılarak tasarlanan SOL ve tokenleri desteklediğini duyurdu.

Bitcoin evangelisti, Solana’yı sert eleştirdi

Genel olarak, SOL’un muazzam fiyat rallisi, kripto paranın önemli bir çekiş kazanmasını tetikledi. Ancak Bitcoin evangelisti Fred Krueger bu harekete karşı. Krueger, son yorumlarında Solana ekosistemine bir yumruk attı. Dahası, yeniliklerini küçümsedi ve “saf bilim kurgu” olarak nitelendirdi. Solana’nın fiyatındaki sıçramanın, FireDancer adlı bir Solana protokolünün sözde hızlanmasının bir sonucu olduğunu ileri sürüyor. Dikkat çekici olan FireDancer, ağın verimini ve güvenilirliğini artırmak için inşa edilen Solana Blockchain için yeni bir bağımsız doğrulayıcı istemcisi.

Bu istemci, henüz hayata geçmedi. Krueger bunu gerçek bir kullanım alanı olmayan bir araç olarak görüyor. Ayrıca, Solana’daki oyun, sosyal ve biletleme yeniliklerini, protokolün fanboyları tarafından teşvik edilen üç katil uygulama olarak etiketliyor. Ek olarak, bunları saf bilim kurgu olarak etiketleyip küçümsüyor.

Solana (SOL) yenilikleri küçümsendi

Bitcoin maximalisti, Solana’nın Star Atlas adlı bir oyununa atıf yapıyor. Solana’nın oyun girişimi açısından diğer Blockchain’lerle uyuşmadığını söylüyor. Solana eleştirmeni Star Atlas’ı sadece 5K UAW ile vasat bir oyun olarak görüyor. Krueger, Solana destekli bir Facebook veya Solana bağlantılı başka bir sosyal medya platformuna sahip olma kavramını göz ardı ederek bunun tamamen fantezi olduğunu belirtiyor. Kripto para biriminin bir oyuna entegre edilebileceğini bile kabul etmiyor.

Biletleme konusunda ise Bitcoin boğası, bu konuda bir çekiş olmadığını söylüyor. Gerekçe olarak ise piyasada bu yönde bir itici güç olmadığını ileri sürüyor. Solana’nın son zamanlarda aldığı övgülerin aksine Krueger, Blockchain’i daha da eleştirerek Bitcoin’le kaldığını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x